אלו המאבקים שהובלנו והיינו מעורבים בהם מאז קום העמותה ואלו שאנחנו עדיין מובילים.

ביטול הדרישה להליך אימוץ לצורך הכרה באבהות האב הלא-ביולוגי

בג"צ טבק-אבירם ופס"ד לדרגור (2014) שמו קץ להליך האימוץ שהמדינה דרשה לצורך הכרה באבהות האב הלא-ביולוגי והחליפה אותו בהליך הקצר בהרבה של צו הורות פסיקתי.

ביטול הדרישה לתסקיר סוציאלי כחלק מהליך ההכרה באב הלא-ביולוגי

פס"ד לדרגור (2014) יצר תקדים, שמספר חודשים מאוחר יותר הפך להלכה של משרד הרווחה והיועץ המשפטי לממשלה, לביטול דרישת המדינה לתסקיר סוציאלי לצורך הכרה באבהות האב הלא-ביולוגי.

השוואת נקודות הזיכוי במס הכנסה

בעקבות מאמצים של חברי העמותה, רועי וערן מור-סיקורל, עם משרד האוצר וחברת הכנסת דאז, עדי קול, יצאה הוראה (2013) של משרד האוצר להשוואת נקודות הזיכוי להם זכאים אבות גאים לאלו של הורים שאינם מאותו המין.

הקלות בתנאי שירות במילואים

בעקבות עבודת מטה של העמותה עם רשויות צה"ל, פורסמו (2015) הוראות חדשות המחייבות את כלל יחידות צה"ל, בדבר התחשבות בזוג הורים מאותו המין, הנקראים יחד לשירות מילואים.

טיפול מותאם בתחנות טיפת חלב

העברנו הדרכה (2015) לאחיות טיפת חלב בת"א בדבר הטיפול הרגיש והנכון במשפחות האבות הגאים.

איזרוח בני-זוג זרים

העמותה הגישה עתירה לבג"צ, יחד עם שלושה זוגות בני אותו המין, באמצעות עו"ד איריס שינפלד, להשוואת תנאי האיזרוח של בני זוג זרים הנשואים ללהט"בים ישראלים לאלו של בני זוג נשואים שאינם מאותו המין. בדיון האחרון שהתקיים (2016) הסכימה המדינה להשוואת מרבית תנאי הנוהל המפלה לאלו של זוגות נשואים שאינם מאותו המין ובהמלצת בית המשפט, העמותה משכה את עתירתה משהושגה מטרתה.

נגישות לפונדקאות בישראל

דחפנו קדימה את הצעת החוק של שרת הבריאות דאז, יעל גרמן, שעברה בקריאה ראשונה (2015) והיה אמור לאפשר פונדקאות בישראל לאבות גאים, יחידנים ובזוגות. החוק נעצר לאחר פיזור הכנסת ונפל בקריאה טרומית (2016) בכנסת הנוכחית.

העמותה הגישה עתירה לבג"צ, יחד עם איתי ויואב פנקס-ארד, סוכנות תמוז לפונדקאות בינלאומית, זוג גברים נוסף ושתי נשים יחידניות, באמצעות עו"ד חגי קלעי, כדי לאפשר פונדקאות שיוויונית בישראל ליחידים ולזוגות מכל המינים. העתירה נדונה פעמיים עד כה ועתה אנו ממתינים לפס"ד שצפוי להתפרסם בין החודשים יוני לספטמבר 2017.

נגישות לאימוץ בישראל

העמותה הגישה עתירה לבג"צ, יחד עם המרכז הרפורמי לדת ומדינה, להשוואת תנאי זוגות להט"בים לאלו של זוגות שאינם מאותו המין, בתנאים לאימוץ ילדים בישראל. העתירה נדונה פעם אחת (2016) עד כה. הדיון הבא בעתירה יתקיים בתאריך 16 בפברואר 2017.

סטטוס מאבקים